.

 

 

 

 

 

آموزش موسیقی در تابستان

تابستان فرصت مناسبی برای آموزش موسیقی

تابستان فرصت مناسبی برای آموزش موسیقی (کلاس موسیقی تابستانی)

پس از 9 ماه آموزش در مدرسه و یادگیری درسی و گذراندن امتحانات آخر سال ، کودکان و فرزندان ما نیاز به استراحت و تفریح دارند.بهترین کار این است که در کنار استراحت و تفریح ،آموزش مهارت هایی مانند نقاشی ، موسیقی ، داستان نویسی ، بازیگری و ... در برنامه تابستانی کودکان لحاظ گردد تا علاوه بر یادگیری مهارتی غیر از مطالب درسی ، باعث آشنایی فرزندانمان با شغل های جدید گردد.

 

برای انتخاب کلاس تابستانی مناسب، باید از او در باره علایق و کارهایی که دوست دارد سوال کنیم و در نهایت با انجام تحقیقات بهترین کلاس تابستانی را برای او انتخاب کنیم.

کلاس های آموزشی تابستانی بهترین فرصت برای کشف استعدادهای فرزندانمان است. استعداد های هنری، فرهنگی ، حتی علمی .

حتما و حداقل در یک کلاس فرزندانمان را ثبت نام کنیم تا بنوانند ار این وقت باارزش و گرانبها بیشترین استفاده را ببرند.

مهمترین عامل برای انتخاب یک کلاس تابستانی باید علاقه وی باشد.

یکی از گزینه های خانواده ها برای انتخاب کلاس تابستانی ،کلاس های آموزشی موسیقی است.

در این مقاله سعی برآن است تا اطلاعات مختصر ولی مفیدی در مورد کلاس های تابستانی موسیقی برای خواننده گرامی ارائه شود:

کلاس های آموزشی موسیقی در آموزشگاه موسیقی برای کودکان 3 ساله تا کودکان 7 ساله:

این کلاس های آموزشی که با نام کلاس موسیقی کودک یا کلاس ارف شناخته می شود برای کودکان زیر سن مدرسه است.

کودکانی که فعلا مدرسه نرفته اند و آشنایی با محیط آموزشی جدی ندارند. و شاید حتی نشستن طولانی مدت در کلاس آموزشی برای آنها سخت باشد و دعدعه ای برای والدین که آیا فرزندانمان می توانند سر کلاس بدون حضور ما بدون ایجاد ناراحتی بنشینند؟

دوره های موسیقی کودک ، مربیان و سازهایی که در این دوره آموزش داده می شوند همه متناسب با روحیات و علایق کودکان در این بازه سنی انتخاب می شوند.

آموزشگاه های موسیقی معتبر مربیانی را برای آموزش در این کلاس ها انتخاب می کنند که آموزش لازم و تخصصی برای کار با کودکان دیده باشند و با صبر و حوصله آموزش را در کلاس پیش بگیرند. 

در آموزشگاه موسیقی سارین برای کودکان 3 تا 4 سال ، کلاس ارف خصوصی در نظر گرفته شده است تا والدین نیز بتوانند در مدت طول آموزش فرزندانشان را همراهی کنند و در منزل برای تمرینات کمک و راهنمایی لازم را داشته باشند.

و مدرسین ارف آموزشگاه ، علاوه بر تحصیلات تخصصی و دانشگاهی موسیقی ،دوره تخصصی موسیقی ارف را گذرانده اند و سابقه طولانی مدت کار با کودکان را در رزومه کاری خود دارند.

سازهایی که در طول مدت این دوره برای آموزش کودکان تعریف شده است ساز بلز و سپس ساز فلوت ریکوردر است.

 

پس از پایان این دوره که زمان آن به سن هنرجو و تلاش و تمرین هنرجو بستگی دارد، می توانند ساز تخصصی را انتخاب کنند.ساز نخصصی در آموزشگاه موسیقی مانند آموزش گیتار، آموزش ویولن،آموزش پیانو،آموزش هارمونیکا یا سازدهنی،آموزش سه تار،آموزش تار،آموزش کمانچه،آموزش دف ،آموزش تمبک،آموزش فلوت ،آموزش آواز و ...

انتخاب و اصرار برای شروع ساز تخصصی در این بازه سنی و بدون آموزش پایه(موسیقی کودک) نه تنها به جا نیست که حتی ممکن است لطمه زننده باشد.

 

کلاس ساز تخصصی برای 7 سال تا بزرگسال

معمولا بیشترین تعداد هنرجویان کلاس تابستانی و دوره تابستانی موسیقی در آموزشگاه موسیقی افراد بین بازه سنی ابتدایی تا دبیرستان هستند که تابستان را فرصت مناسبی برای آموزش موسیقی می بینند.

فقط باید یادآور شد که تابستان فرصت مناسبی برای شروع هست اما سه ماه تابستان فرصت کافی برای حرفه ای شدن نیست.

روند آموزشی موسیقی مانند روند آموزشی زبان جدید زمان بر است و برای رسیدن به نقطه ایده آل باید زمان طولانی در این مسیر ممارست داشت.

چه سازی را برای شروع موسیقی انتخاب کنیم؟

کلاس گیتار؟ کلاس پیانو؟ کلاس ویولن:یا کلاس تار؟ کلاس سه تار؟ کلاس دف؟ کلاس تمبک؟

انتخاب ساز مسئله مهمی است. اگر سازی که برای آموزش انتخاب می کنیم مناسب فیزیک ما و توانایی ما نباشد نه تنها به پیشرفت ما کمک نمی کند، ممکن است لطمه زننده باشد و هنرجو را به کل از موسیقی زده کند.

مشاوره برای انتخاب ساز در آموزشگاه موسیقی برای کودکانی که دوره ارف را گذرانده اند ادعای علمی است.زیرا مربی در طی دوره آموزشی موسیقی کودک نسبت به توانایی های هنرجو اطلاعات لازم را به دست آورده است و می تواند چند گزینه و پیشنهاد برای والدین داشته باشد.

 

کثلا اگر کودک شما در ساز فلوت ریکوردر استعداد خاصی نشان داده است می تواند ساز فلوت کلیددار یا سازهای بادی دیگر مانند ابوا یا کلارینت یا قره نی یا هارمونیکا(سازدهنی) ساز مناسبی برای فرزند شما باشد یا اگر ریتم خوبی داشته است می تواند سازهای کوبه ای را انتخاب کند.

 

اما برای کسانی که تا به حال هیج سازی کارنکرده اند ادعای مشاوره برای انتخاب ساز توسط غیر کارشناس ،ادعای علمی نمی تواند باشد..

اساتید سازهای مختلف آموزشگاه موسیقی در جلسات مشاوره با هنرجویانی که قصد ثبت نام در کلاس های آموزشی دارند با سوال هایی که از هنرجویان در مورد سلیقه شنیداری و علائق آنها می کنند و علمی که از توانایی لازم برای نواختن ساز خاص دارند می توانند بهترین کارشناس برای هدایت شما برای انتخاب ساز داشته باشند.اندازه و سایز سازها با هم متفاوت است پس قبل از اقدام به خرید هر سازی از اساتید آموزشگاه موسیقی راجع به سایز هر ساز که متناسب با فیزیک شماست سوال کنید.

جلسات مشاوره قبل از ثبت نام به صورت رایگان توسط اساتید آموزشگاه موسیقی انجام می شود.

 از تابستان برای شروع یادگیری موسیقی استفاده کنید اما در طی سال برای پیشرفت بیشتر و رسیدن به درجه ایده آل باید آموزش را ادامه داد.